Úvodní stránka Tipy a rady Výměna chladiče Škoda Octavie 1.6 MPI

Výměna chladiče Škoda Octavie 1.6 MPI

Jednou z častých závad, které se u Škodovek objevují, je únik chladicí kapaliny z chladící soustavy. Z počátku se jedná jen o malé úniky, které však postupně rostou. V nejnižším místě chladiče, kde převážná část kapaliny uniká, se koncentruje nejvíce nečistot a vytváří se tak ideální podmínky pro oxidaci - hlavně v zimních podmínkách, kdy agresivní sůl s vodou vykoná svojí práci.

Za dočasné řešení se považuje použít přípravek pro utěsnění chladiče, který stojí cca 150 Kč až 200 Kč. Ten sice zastaví malý únik chladící kapaliny, ale jen na určitý čas. Důležité je mít na paměti, že výměnu chladiče není dobré odkládat.

A jak na to?

K výměně chladiče vám postačí vám však běžné nářadí.

V první řadě je nutné vypustit chladící kapalinu, odpojit veškeré hadice a konektory k čidlům. Následně se musí odstrojit přední část vozidla – nárazník, světla, příčka. Dávejte pozor, aby při demontování chladiče nedošlo k poškození klimatizace. Jakmile máme chladič venku, můžeme sundat ventilátory. Doporučujeme překontrolovat, jestli se při zapnutí volně točí. Pokud mají nízké otáčky nebo se z nich ozývají různé zvuky, je rozumné je vyměnit. Chybu také neuděláte, ani když vyměníte zkorodované šrouby a veškeré silentbloky, které bývají vlivem času vlivem vysokých teplot opotřebovány.

V případě, že je vše správně připravené, stejným způsobem provedeme i montáž.

Pro lepší představu jsme zde připravili i video, které vám pomůže při výměně chladiče.


Copyright © 2019 CGA autodíly s.r.o., Created by Beneš & Michl